Poniżej zamieszczono informacje przekazane z wykorzystaniem poprzedniej wersji ankiety, przed udostępnieniem Księgi gości i Forum dyskusyjnego.

Proszę podać najbardziej interesujące, a także najbardziej wartościowe elementy Repozytorium AK

  1. Strona wypełniona treścią, wielowątkowa. Aby się z nią zapoznać szczegółowo potrzeba wiele czasu. Konstukcja strony pozwala na łatwe dotarcie do wątków szczególnie interesujących konkretnego czytelnika. Zawartość intersesująca zarówno dla ludzi młodych jak i dojrzałych wiekowo.
  2. Opracowania własne, otrzymane dokumenty, zdjęcia, filmy dokumentalne, Biuletyny informacyjne Okręgu Wołyńskiego
  3. Najbardziej ciekawą częścią portalu są w mojej ocenie wywiady prezentowane w postaci filmów. Wrażenie robi fakt, że są to prawdziwi ludzie, uczestnicy wydarzeń. 
  4. Filmy dokumentalne, wspomnienia
  5. Udostępnienie materiałów unikalnych, niezbędnych dla przyszłych badań nad historią tego niezwykle ważnego dla Polaków okresu z dziejów Ojczyzny. Umożliwienie młodemu pokoleniu dotarcia do materiałów źródłowych i otwarcie drogi do dalszych poszukiwań. Tudno wskazać najbardziej wartościowe elementy, gdyż każdy z nich jest unikalny i pozwala lepiej zrozumieć tamte czasy, tak często zakłamywane przez współczesnych tzw. badaczy historii.
  6. Piosenki i wiersze
  7. Książki w postaci elektronicznej oraz filmy dokumentalne
  8. Bezcenne są wspomnienia, zdjęcia i inne materiały dokumentalne. Bogaty zbiór utworów muzycznych, wierszy, filmów (akurat z tych jeszcze nie korzystałem) Bardzo pozyteczne linki do innych portali związanych z tematem.
  9. Historia PPP

Inne uwagi i propozycje

  1. Dziękuję za stronę, z której można dowiedzieć się wreszcie o sprawach, o których dotychczas uparcie milczano. Mam nadzieję, że link do strony pojawi się na większości patriotycznych i prawicowych portali, aby wszyscy a nie tylko przypadkowi odkrywcy mogli zapoznać się z unikalnymi dokumentami i mogli rozszerzyć swoje poglądy na sprawy kształtujące naszą tożsamość. Poza tym jest to jedyna szansa na publikację dokumentów, które spoczywając w domowych archiwach, nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Choć to może wydawać się dyskusyjne, widziałbym również otwarte forum dla wymiany opinii, niezależnie od niebezpieczeństwa opanowania go przez ludzi z drugiej strony barykady. Internauci z trochę większym doświadczeniem są w stanie natychmiast wykryć tak zwanych troli, którzy za jedyny cel stawiają sobie rozwalenie dyskusji i sprowadzenie jej na jedyny słuszny według nich tor. Ukłony dla całego zespołu z życzeniami dalszej owocnej pracy dla dobra naszej Ojczyzny.
  2. Wprowadził bym zasadę umieszczania co najmniej jednego historycznego zdjęcia do prezentowanych artykułów. Zdjęcie takie nie powinno być prezentowane w żadnym innym miejscu. Co wydaje mi się uatrakcyjniło by tekst pisany i zachęciło do przeglądania większej ilości artykułów.
  3. Dobrze gdyby inscenizacje miały oprawę muzyczną oraz aby widzowie byli w jakiś sposób losowo wynagradzani (szczególnie najmłodsi) - odznaką, plakatem, folderem itp
  4. Jest dobrze. Brakuje reakcji i uwag bezpośrednio zainteresowanych i ich rodzin. Ale może tak musi być żeby kiedyś było lepiej? Może za dużo wymagamy i oczekujemy? Ciekawe czy wiedzą o tym ci działacze, którzy robią odczyty w szkołach?
  5. Myślę, że członkowie Związku powinni zobowiązać rodziny i swoich krewnych do pisania wspomnień i komentarzy. Powinni otwierać tą stronę. Na każdym spotkaniu opłatkowym czy kwartalnym rozbudowa tej strony powinna być omawiana. Są członkowie, którzy działają w szkołach i robią odczyty. Tam powinni pokazywać zawartość tej strony. Naprawdę muszą zdać sobie sprawę co tutaj jest. Trzeba pokazać to co jest autoryzowane.
  6. 1.koniecznie forum, 2. najczęściej zadawane pytania, problemy. 3. sklep internetowy, 4 Wspomnienia, w b, krótkiej formie od tych co pamiętają, lub tych co o nich pamiętaja, nakłaniać młodzież do tego typu opracowań, 5.koniecznie podjąć próbę opisu zdjęć, może przy pomocy internautów, one coraz mniej będą "mówić same (miejsce,czas, osoby, sytuacje itp.
  7. Wprowadzeniu forum dla kolekcjonera, nauczyciela itp., może sklep internetowy (pamiątki kopie modele, zdjecia itp. Miejsce kontaktu dla rodzin bliskich AK-owców którzy się znali i szukają , może dzieci wnuki bliscy AKowców i oni sami byliby zainteresowani nawiązaniem kontaktu, wymianą wspomnień.

Komentarze

  1. Ankieta bardzo ciekawa. Powinna być analizowana i ciekawe informacje powinny być wdrażane.
  2. Ankieta bardzo poptrzebna. Jej analiza pozwoli odpowiedzięć na wiele pytań odn. najnowszej historii.
  3. Nie lubię ankiet, ale ta jest bardzo pożyteczna
  4. Jak widać już coś się dzieje, już kilka osób zareagowało. Nie ustawajmy, niech cała Polska dołączy do nas i niech wreszcie Historia zwycięży nad historją. Gratulacje dla twórców portalu, dzięki i życzenia dalszych sukcesów.
  5. O przydatności istnienia tej strony nie trzeba dyskutować. Docenić natomiast należy fakt zaistnienia w internecie wielu wspaniałych życiorysów i podjętą próbę umożliwienia kontaktu osobom zainteresowanym tematem (zakładka Komunikacja)
  6. Gratulacje! Jeden z elementów przypominających i uczących społeczeństwo o etosie Polskiego Państwa Podziemnego.