Repozytorium AK - Gry

 

 

  • W 2007 roku Amerykanin Jason Morningstar stworzył grę fabularną pt. "Grey Ranks. Child Soldiers. Warsaw, 1944" – "Szare Szeregi. Dzieci Żołnierze. Warszawa 1944" poświęconą Powstaniu Warszawskiemu.

   W publikacjach internetowych można znaleźć informację, że organizacje Kombatanckie i Niepodległościowe oraz Muzeum Powstania Warszawskiego rozważają wydanie gry w polskiej wersji językowej.

   Należy wyjaśnić, że gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – to gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest poprowadzenie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry. Można spotkać opinię, że RPG jest dla tych, dla których gry komputerowe są zbyt "płytkie" i na dodatek nie wymagają komputera. ->
   Szczegóły
   Źródła: Źródło 1 Źródło 2
   Szczegóły dot. gry Grey Ranks:
   Tekst1 Tekst2 Tekst3 Tekst4 Tekst5 Tekst6 Tekst7

 

 

(Uwaga: Tekst pochodzi z 2010 r.)