Kluczowe informacje o Fundacji

 

Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego

Założyciel Fundacji

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

 

Adres Fundacji

Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego

00-108 Warszawa, ul.Zielna 39
tel: 22 620 12 80, 22 624 14 77 
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Cele Fundacji

  1. Objęcie opieką środowiska Polskiego Państwa Podziemnego, organizowanie pomocy kombatantom oraz najbliższym członkom rodziny w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej znajdującymi się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.
  2. Organizowanie opieki nad kwaterami wojennymi, pomnikami i tablicami upamiętniającymi walkę o niepodległość Polski, oraz miejscami kaźni i grobami żołnierzy i działaczy ugrupowań patriotycznych i niepodległościowych
  3. Badanie, utrwalanie i rozpowszechnianie historii walk o niepodległy byt Państwa Polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji wyrosłych na tradycji i dziedzictwie ideowym Polskiego Państwa Podziemnego.
  4. Prowadzenie i popieranie różnych form działalności naukowej, publicystycznej i popularyzatorskiej w celu odkłamywania i przekazywania prawdy, o naszej najnowszej historii.
  5. Przekazywanie młodemu pokoleniu Polaków idei, wartości obywatelskich i patriotycznych Polskiego Państwa Podziemnego, oraz informacji o zmaganiach Narodu Polskiego z okupantem niemieckim i sowieckim.

Zarząd Fundacji 

  • Jacek Antoszewski - Członek Zarządu FPPP
  • Krzysztof Pajączek - Członek Zarządu FPPP