18 Października 2017 r.
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Julian, Łukasz, René

18 Października 1940 r. :
Do Wielkiej Brytanii przybywa pierwsza grupa ochotników polskich z obozu w Windsor.
Kluczowe informacje o Fundacji PDF Drukuj Email

Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego

Założyciel Fundacji

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

Adres Fundacji

Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego

00-108 Warszawa, ul.Zielna 39
tel: 22 620 12 80, 22 624 14 77
fax : 22 654 90 57

Cele Fundacji

1. Objęcie opieką środowiska Polskiego Państwa Podziemnego, organizowanie pomocy kombatantom oraz najbliższym członkom rodziny w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej znajdującymi się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.
  2. Organizowanie opieki nad kwaterami wojennymi, pomnikami i tablicami upamiętniającymi walkę o niepodległość Polski, oraz miejscami kaźni i grobami żołnierzy i działaczy ugrupowań patriotycznych i niepodległościowych
  3. Badanie, utrwalanie i rozpowszechnianie historii walk o niepodległy byt Państwa Polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji wyrosłych na tradycji i dziedzictwie ideowym Polskiego Państwa Podziemnego.
  4. Prowadzenie i popieranie różnych form działalności naukowej, publicystycznej i popularyzatorskiej w celu odkłamywania i przekazywania prawdy, o naszej najnowszej historii.
  5. Przekazywanie młodemu pokoleniu Polaków idei, wartości obywatelskich i patriotycznych Polskiego Państwa Podziemnego, oraz informacji o zmaganiach Narodu Polskiego z okupantem niemieckim i sowieckim.

Zarząd Fundacji

• mgr inż. Anna Lewak - Prezes